İSTE’nin sanat dahileri mest etti

Yayınlanma Zamanı : 24 Nisan 2018 Saat: 10:13

İSTE’nin sanat dahileri mest etti

17. Afyonkarahisar Uluslararası Klasik Müzik Festivali ile 4. Uluslararası Adıyaman Müzik Festivali’ne davet edilen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları, dinleyicileri mest etti.

Hüseyin Başkadem’in Genel Sanat Yönetmeni olduğu 17. Afyonkarahisar Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde Afyon ve Prag arasındaki sanat işbirliği ile İngiltere, Belgrad ve Fransa’dan da pek çok ünlü sanatçı konuk olarak ağırlandı. Dünyaca ünlü müzisyenlerin sanatseverlerle buluştuğu festivalde İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Piyanist Buğra Çankır, verdiği piyano konseri ile dinleyicileri kendine hayran bıraktı. Piyanist Buğra Çankır’a İskenderun Teknik Üniversitesi Sanatçı Öğretim Üyesi Şehrinaz Gündüz klarnetiyle eşlik etti.

Afyonkarahisar’daki festivalden sonra, Özgür Oğuz’un Genel Sanat Yönetmenliğini üstlendiği 4. Uluslararası Adıyaman Müzik Festivali’nde de sahne alan İSTE Öğretim Görevlileri, Adıyaman Filarmoni Orkestrası ve Kültür Bakanlığı Desteği ile pek çok ünlü sanatçıya ev sahipliği yapan festivalde; dünyaca ünlü müzisyenler eşliğinde gerçekleştirilen programlarda sanatseverlerle buluştu. Festival kapsamında Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Sahnesi’nde Trio Grubu Üyeleri; Öğretim Elemanı Buğra Çankır, Öğretim Görevlisi Eren Kaysar ve Sanatçı Öğretim Üyesi Şehrinaz Gündüz konser verdi. Sanatçı akademisyenler, konserin ardından Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi’nde yetenekli öğrenciler ile bir araya gelerek İSTE’yi tanıtarak, öğrencileri kariyerleri için İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’na davet etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"