Gümrük kapılarındaki yazılımlar yenilenecek

Yayınlanma Zamanı : 14 Nisan 2018 Saat: 9:00

Gümrük kapılarındaki yazılımlar yenilenecek

Gaziantep’in Suriye’nin Cerablus kentine açılan Karkamış Gümrük Kapısı’nı düzenlenen törenle hizmete açan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gümrük kapılarındaki yazılımların yenileneceğini söyledi.  Fırat Kalkanı Harekatı’nın ardından Karkamış Sınır Kapısı’nın, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı ile birlikte Çobanbey ve Öncüpınar Kapılarının revize edilmesi için çalışmalara başlandığını hatırlatan Tüfenkci, Hatay’dan Afrin’e insani yardım ve geçişleri hızlandırabilmek için de Kumlu’da Zeytindalı adıyla yeni bir gümrük kapısı açmayı planladıklarını kaydetti.

Bakan Tüfenkci, gümrük kapılarının ülke için önemine değinerek, “2023 yılında gayri safi yurt içi hasılamız 2 trilyon dolara, ihracatımızı 500 milyar dolara çıkarılması gibi, makro ekonomik hedefleri ortaya koymuş bir ülke olarak, sınır güvenliğinin sağlanması, kaçakçılığın önlenmesi, ticaretin kolaylaştırılması, gümrük iş ve işlem sürelerinin kısaltılması gibi hedeflerimizin gerçekleştirilmesi için yeni kapıların açılması, mevcut tesislerimizin yenilenmesi, bu hedefler için hayati önem taşımaktadır. Gümrük kapılarımız, esasında dünyaya açılan pencerelerdir” derken, bütün gümrükleri dijital ortama taşıyacaklarını söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"