Mutlu Paskalyalar…

Yayınlanma Zamanı : 07 Nisan 2018 Saat: 12:22

Mutlu Paskalyalar…

Hatay Valisi Erdal Ata, Hristiyan Cemaati tarafından bugün kutlanacak olan Paskalya Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında birliktelik vurgusu yaptı.

3 semavi dinin mensuplarının bir arada huzur içinde yaşadığı Hatay’da bayram günlerinin de ortak değerler etrafında kenetlenmeyi sağladığını vurgulayan Vali Ata, “Aziz Milletimizin ayrılmaz bir parçası olan Hristiyan vatandaşlarımız için Hz. İsa Peygamber’in inanırları için kendini feda etmesi ve üç gün sonra yeniden dirilişini simgeleyen Paskalya Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. Geçmişten günümüze farklı inanç ve kültürlere mensup vatandaşlarımızla birlikte, hoşgörünün simgesi olan Hatay’da birlik ve beraberlik içinde yaşama irademiz tüm dünyaya güzel bir örnek teşkil etmektedir. Ortak değerler etrafında kenetlenmeyi sağlayan bayram günleri, bizlere geçmişten gelen kültürel zenginliği bu coğrafyada birlikte yaşama ve bu güzelliğe tanıklık etme ayrıcalığı sağlamaktadır. Etnik kökeni, dili, inancı ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır. Kültürler ve medeniyetler beşiği Anadolu’nun birleştirici ruhu ile güçlenen bu anlayış, halkımızın tüm renklerini kuşatmaktadır. Farklılıkları zenginlik olarak gören bu bakış açısıyla huzur içinde yaşayan 3 semavi dinin mensuplarının iyi günde, tasada ve kederde beraber olduğu Hatay ilimizde bu güzelliğin ebediyen sürmesi temennisi ile Hıristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, huzurun, barışın, hoşgörünün egemen olduğu nice bayramlar dilerim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"