Nuri Üysen’i heyecan sardı!

Yayınlanma Zamanı : 05 Nisan 2018 Saat: 16:18

Nuri Üysen’i heyecan sardı!

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti(İGC) Basın Merkezi’ni ziyaret eden İşadamı Nuri Üysen, kendi adına yaptırdığı 32 derslikli Nuri Üysen Ortaokulu’nun açılışına bütün İskenderun’u davet etti.  11 Nisan Çarşamba günü saat: 10.30’de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşecek olan açılışla eğitime başlayacak olan ortaokulun İskenderun’a layık bir eğitim yuvası olacağını ifade eden Üysen, Yükseliş Kolejinin de Ağustos ayında hizmete gireceğini belirtti.

 “Türkiye, eğitime ‘Yükseliş’le yön verecek”

Yükseliş Kolejinin Kampus açılışı ile ilgili de bilgiler veren Nuri Üysen, “Niyetimiz; en geç Nisan yâda Mayıs ayında yeni kayıt dönemini kampusumuzda almaktı. Yaşadığımız bazı olaylardan dolayı üç ay geciktik. Allah kısmet ederse Ağustos ayında da orası hizmete girmiş olacak. Önümüzdeki eğitim sezonunu orada yapıyoruz. Yükseliş Koleji’ni bilim kampusu olarak gerçekleştireceğiz. İstiyoruz ki; İskenderun’da öğrencileri dışarıya gitmeye zorlamayacak bir kampus yapmak.  Teknolojik olarak birçok imkândan yararlanacak bir oluşum sağlayacağız. İskenderun’da böyle bir kolej yok. Kolej dendiğinde akla Robert, Tarsus, Amerikan Kolejleri gelir. Bir çocuk sosyal yetişmeli ki, farklılığını ortaya koysun. En önemlisi çocuğun özgüven kazanmasıdır. Biz, bilim kolejimizle bunu sağlayacağız. Tabii ki bu daha bir başlangıç. Biz, burada eğitime yön verelim diyoruz. Yani Türkiye eğitimine İskenderun’dan yön verelim istiyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"