İskenderun ‘Çiçek’ koktu

Yayınlanma Zamanı : 02 Nisan 2018 Saat: 18:42

İskenderun ‘Çiçek’ koktu

Farklı dinlerin bir arada huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığı İskenderun’da Ortodoks Cemaati, İsa Mesih’in Yeruşalim’e girişinin temsil edildiği  ‘Zeytindalı Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı.

Hz. İsa’nın çarmıha gerilmeden önce Kudüs’e son kez girişinde zeytin dallarıyla karşılanması olarak kabul edilen ‘Zeytin Dalı Bayramı’, diğer adıyla ‘Çiçek Bayramı’ ayini İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleşti. Papaz Dimitri Yıldırım’ın yönettiği ayine katılmak üzere Ortodoks Kilisesi’ne çocuklarıyla birlikte gelen cemaatin ellerindeki özenle süslenmiş çiçekler dikkat çekti.

Kilise Papazı Dimitri Yıldırım başta olmak üzere, çocukların ellerinde çiçeklerle süslenmiş haç şeklindeki mumlarla kilise içerisinde İsa Mesih’in üçüncü gün dirilişini simgeleyen, üç turu ilahiler eşliğinde attığı ayinde, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Savaşın sona ermesi ve insanların barış içerisinde yaşaması için duaların edildiği ‘Zeytindalı Bayramı’nı ayininde Papaz Dimitri Yıldırım, ayin sonunda cemaate komünyon ve çiçek dağıtttı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"