Esnafın 2017 çilesi

Yayınlanma Zamanı : 30 Aralık 2017 Saat: 8:14

Esnafın 2017 çilesi

İskenderun Pastacılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Hidayet Şahinoğlu, 2017 yılında esnafın çok zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Çoğu esnafın gelirinin giderlerini karşılamadığı ve dükkanına kilit vurmak zorunda kaldığını söyleyen Şahinoğlu, hükümetin küçük esnafı güçlendirici yasalar çıkarması gerektiğine vurgu yaptı.

Suriyelilerden kaynaklı haksız kazanç ortamından da yakınan Şahinoğlu, “2017 yılı esnaflarımız için mutsuz ve huzursuz bir yıl oldu. Suriye’de patlak veren savaş sonrası bölgemize ve ilçemize yerleşen Suriyeli vatandaşların sürekli dükkan açmaları, odalarımıza kayıt yaptırmamaları ve bundan doğan haksız rekabet ortamı durumu kötü olan esnafımızı daha da zor duruma düşürdü. Bunun sonuncunda işçisinin SSK’sını ödeyemeyen esnaf, hem işten çıkarmalara başvurdu hem de yeri geldi giderlerini karşılayamadığı için dükkânını kapatmak zorunda kaldı. Biz bu durumdan hiç hoşnut değiliz. Dileriz ki; 2018 yılı esnafımızın yılı olur. Hükümetimiz esnafımızı güçlendirici yasalar çıkartıp, küçük esnafı koruma altına alır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"