İstihdama katkıda engel tanımayan proje

Yayınlanma Zamanı : 21 Aralık 2017 Saat: 13:09

İstihdama katkıda engel tanımayan proje

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Engelliyim Engel Tanımam” projesine başvuruların Sodes Proje ofisine yapılabileceğini duyurdu. Başkan Seyfi Dingil, daha önce finansman sözleşmesi imzalanan proje kapsamında atölye olarak kullanılacak olan eski 3M Garden’da 16-45 yaş arası engelli vatandaşlara kilim dokumacılığı, ahşap oymacılığı ve süs çalıları yetiştiriciliği eğitimi verileceğini açıkladı.

Kurs başvurularının 09.02.2017 tarihine kadar İskenderun Belediyesi Sodes Proje ofisine şahsen yapılması gerektiğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Kilim dokumacılığı kursunun öğrenci kapasitesi 10 olup, eğitim süresi 280 saat; ahşap oymacılığı kursu 10 öğrenci kapasitesi ile eğitim süresi 664 saat ve süs yetiştiriciliği kursu da 10 öğrenci kapasitesi ile 144 saat olarak belirlendi. Amacımız; toplumun her kesimine hizmet etmektir. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"