Başkan Savaş’tan gastronomide bir hamle daha

Yayınlanma Zamanı : 19 Aralık 2017 Saat: 7:13

Başkan Savaş’tan gastronomide bir hamle daha

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO 2021 hazırlıklarının yanısıra, UNESCO tarafından Hatay’ın gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilmesine ilişkin kentin tanıtımı adına yapılan çalışmaları İskenderun’daki yazılı ve görsel basınla paylaştı.  İskenderun Home Cake Restoran’da düzenlenen toplantıda, EXPO 202i’i gastronomi ile taçlandırdıklarını ifade eden Savaş, bu iki altın bileziğin önemininin yanısıra gastronomi ile ilgili İskenderun’da hayata geçirecekleri yeni bir projenin detaylarını anlattı.

3 medeniyete ev sahipliği yapan ve bu medeniyetlerin izlerini mutfağına da yansıtan Hatay’ın gastronomi kimliğiyle adeta şaha kalkacağını vurgulayan Başkan Lütfü Savaş,  EXPO 2021 ve gastronominin yanısıra tüm zenginlikleri ve tarihi dokusuyla dünyaya kapılarını açacak olan Hatay’ın tanıtılmasında herkese çok büyük görevler düştüğünü belirtirken, gastronomide UNESCO’nun önderliğinde bu işin lokomotifi olacak olan kurumları seçeceklerini ve bu kurumları destekleyeceklerini belirterek, “Hatay’da bu konuda bende varım diyen bütün dinamiklerin bize güç vermesini ve EXPO 2021’e kadar bu çıtayı yükseltmeyi planlıyoruz” dedi.

Toplantı ile ilgili ayrıntılar birazdan…

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"