Halk Kütüphanesi’nden İSTE’ye şube

Yayınlanma Zamanı : 16 Aralık 2017 Saat: 10:24

Halk Kütüphanesi’nden İSTE’ye şube

İskenderun İlçe Halk Kütüphanesi, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile imzalanan ‘Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi’ protokolü kapsamında  İSTE Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nde açılan  kütüphane yoğun ilgi görüyor. Halk Kütüphanesinin de şubesi niteliği taşıyan İSTE Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi, öğrencilere hem İSTE’yi tanıtıyor, hem de kitap okumayı sevdiriyor.

Kütüphane yetkilileri kitap farkındalığı kazandıracak, çocuklara ve gençlere kitabı sevdirecek ve okuma alışkanlığı kazandıracak her projeyi desteklediklerini belirterek, “Bu kapsamda İSTE’de açılan ‘Çocuk ve Gençlik Kütüphanemiz’ çocuklarımızın ve gençlerimizin üniversite çağına gelmeden hem üniversiteyi tanımaları hem de kitaplarla daha haşır neşir olmaları açısından büyük önem arz etmektedir. Biz bu konuda İSTE Rektörümüz Türkay Dereli ‘ye desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz. İSTE’de açılan şubemiz,  ilçe halk kütüphanemiz ile beraber ilçemizdeki ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki tüm öğrencileri ağırlayacak. Kütüphanemiz bakanlığımızın yollamış olduğu kitapların yanısıra, bizlere bağışlanan çocuk kitapları ve gençlerimizin ilgisini çeken tüm kitaplarla şimdiden doldu” diyerek duygularını dile getirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"