Sağlıkta değişim ve dönüşüm reformu sürüyor

Yayınlanma Zamanı : 15 Aralık 2017 Saat: 8:06

Sağlıkta değişim ve dönüşüm reformu sürüyor

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, devletin son yıllarda sağlık konusunda devrim niteliğinde adımlar attığını belirterek, bir hekim olarak sağlıkta önemli gelişmelerin yaşanmasından son derece mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Sağlıklı hayatın insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu belirten Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Hepimizin hayatında önemli bir yeri olan sağlık çalışanlarımızın gerek meslek icabı gerekse insan hayatına verdiği değerden dolayı çalışmalarını gece gündüz demeden gayretli bir şekilde devam ettirdiğini takdirle belirtmek istiyorum” dedi.

Bilim ve teknolojinin hızla ilerleme kaydettiği günümüzde, sağlık ve tıp alanında vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görevin başta doktorlar olmak üzere, bütün sağlık çalışanlarının yanısıra devlete düştüğüne dikkati çeken Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının zamanında çözülmesi ülkelerin olduğu kadar bütün insanlığın da en önemli hedefi olduğu bilinci ile devletimiz son yıllarda yaptığı çalışmalarla bu konuda çok önemli adımlar atmıştır. Ülkemizde son yıllarda sağlık alanında yaşanan güzel gelişmeler, sağlıkta yaşanan değişim ve dönüşüm, ülkemizin özellikle Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde bir çekim merkezine dönüşmesine neden olmuştur. Özel sektöre ait sağlık yatırımları, ülke genelinde açılan Entegre Sağlık Kampüsleri ve Şehir Hastaneleri ile sağlıkta devrim niteliğinde adımlar atılmıştır” dedi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, geçmiş yıllarda ilaç sıkıntısının yaşandığını da anımsatarak, “Vatandaşımız şu anda sıra beklemeden ilacını istediği eczaneden alabiliyor. Çok sıkıntılı süreçten refaha kavuştu milletimiz. Sağlıkta atılan adımlar reformu beraberinde getirdi. Allah devletimize zeval vermesin” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"