15 Temmuz şehitleri fidanlarla yaşayacak

Yayınlanma Zamanı : 14 Aralık 2017 Saat: 15:34

15 Temmuz şehitleri fidanlarla yaşayacak

Belen Orman İşletme Şefliği, 15 Temmuz’daki darbe girişiminde şehit düşenlerin anısına fidan dikerek, hatıra ormanı oluşturuldu. Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ın ilk fidanı toprakla buluşturup, can suyu verdiği etkinlikte, Müftülük Vaizi Mehmet Sain de şehitlerin ruhuna dua okudu.
Belen Halilbey Mahallesi E-91 karayolu üzerinde bulunan üç dönümlük alanda gerçekleşen fidan dikim törenine Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Emniyet Amiri V. Mehmet Karcı, Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan, Müftü Adem Cankurt, Orman İşletme Şefi Ahmet Yılmaz, okul Müdürleri ile bir grup öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen etkinliğin amacından bahseden Belen Orman İşletme Şefi Yılmaz, “ ‘15 Temmuz Şehitleri’ için oluşturduğumuz hatıra ormanında, üç dönümlük arazi üzerine çam fıstığı fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Amacımız; bu vatan için hayatlarını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimizi hatırlamak ve hatırlatmaktır” dedi. 15 Temmuz gecesinin ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın ise, “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası o günü unutturmamak ve aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatmak üzere, Orman İşletme Şefliği’nce belirlenen hatıra ormanı alanında, yeni fidanları toprakla buluşturduk. 15 Temmuz, ülkemizin geleceği için bir dönüm noktası olmuştur. Bu uğurda hayatını kaybeden şehitlerimizin unutulmaması için bu hatıra ormanına çam fıstığı fidanlarını dikmek için toplandık. Vatanımızı korumak uğruna canlarını çekinmeden feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"