Küçük yüreğin, büyük yükü

Yayınlanma Zamanı : 09 Aralık 2017 Saat: 11:39

Küçük yüreğin, büyük yükü

İskenderun’da yol kenarındaki çöpleri karıştırarak  karton ve kağıt toplayıp para kazanmaya çalışan bir çocuğun, boyundan büyük yükü taşırken yaşadığı zorluk objektiflerimize böyle yansıdı. Sokak sokak gezip topladığı kağıt ve benzeri geri dönüşüm atıklarından oluşan dağ yığını şeklindeki yükü güçlükle taşımak için verdiği mücadelesiyle dikkat çeken çocuk, ağır yüküyle birlikte olumsuz hava koşullarına rağmen üzerindeki kıyafetlerle de yaşadığı zor hayat koşullarını gözler önüne serdi.

Kent trafiğinin yoğun olduğu Şehit Pamir Caddesi üzerindeki kalabalık insan selinin bakışları arasında kağıt toplayan çocuk, oldukça ağır olan yükün arasında kaybolurken, verdiği  yaşam mücadelesi ile yürekleri burktu.

Kendisine sorulan soruları cevapsız bırakmasının yanında ürkek tavırlarıyla da dikkat çeken bu küçük çocuğun yanısıra, geçtiğimiz haftada da ekmek parasını inşaat molozlarının içindeki çivileri toplayarak kazanmaya çalışan Suriyeli çocukların görüntüsü günün fotoğrafını oluşturmuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"