Sarıseki’ye Gümrük Laboratuarı yapılacak

Yayınlanma Zamanı : 07 Aralık 2017 Saat: 14:36

Sarıseki’ye Gümrük Laboratuarı yapılacak

İskenderun Belediye Meclisi, Aralık ayı ikinci oturumu ile 2017 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi.  İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında bir önceki meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havele edilen 6 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, gündeme yetişemeyen iki madde dışında diğerleri karara bağlandı.

Gündem dışı konuşmasında, belediye olarak yapmış oldukları tüm hizmetlerde halkın menfaatlerini ön planda tuttuklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Daha önce Sarıseki’deki hizmet binasını Gümrük müdürlüğüne tahsis etmiştik. Bu yapmış olduğumuz çalışma neticesinde işadamlarımız, ihracatçılarımız, ithalatçılarımız büyük bir avantaj sağlamıştı. Önceden iş dünyası gümrük ile ilgili bir işlem için Mersin’e gitmek zorunda kalıyordu. Şimdi de Sarıseki Bölgesine Gümrük Laboratuarı yapımı için meclisten karar alıyoruz. İskenderun’umuza hayırlı olsun. Tüm meclis üyelerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hepimiz halka hizmet için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Meclis üyeleri, bir sonraki meclis toplantısının 3 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 14.00’te  yapılmasını kararlaştırdı.

Gündem maddeleri şöyle karara bağlandı:

1- Belediyemizin 2017 yılı bütçesinde muhtelif müdürlüklerin yıl sonunda artacağı düşünülen gider tertiplerinden 29.610.000,00 TL ödeneğin Fen İşleri Müdürlüğünün ekonomik hesap ayrıntı kodlarına ve yine münakalede belirtilen muhtelif müdürlüklerin gider tertiplerinden 29.610.000,00 TL’nin fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasındaki aktarmaların yapılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy çokluğu ile kabul edildi.

2- Mülkiyeti Belediyemize ait olan, üzerinde eski Sarıseki Belediye Hizmet Binası bulunan 4.558,47 m2 yüzölçümlü Değirmendere mıntıkası 1983 ada 1 nolu parselin Maliye Bakanlığınca satın alınması karşılığında Maliye Hazinesine bedelli olarak devri yönünde karar alınması ve alınan kararın uygulanması aşamasında Encümene yetki verilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.

3- Mülkiyetleri Belediyemize ait İsdemir Özel Güvenlik Bölgesi sınırı içinde kalan Karayılan mıntıkası 347 ada 1 nolu parsel 4.260,74 m2, Karayılan mıntıkası 346 ada 2 nolu parsel 4.888,55 m2 yüzölçümüne sahip olup, söz konusu parsellerin satışı yönünde karar alınması ve satış yetkisinin kullanılması yönünde Encümene yetki verilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu Raporu yetişmediğinden meclise gelmedi.

4- Şevre mıntıkası 967 nolu parselden imar uygulaması ile kamuya terk edilen alana ilişkin hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.

5- 1. Mıntıka 2113 nolu parsel ve bahse konu parselin güneyindeki terkli alana yönelik çizilen 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü hakkındaki İmar Komisyonu Raporu yetişmediğinden meclise gelmedi.

6- İskenderun Lisesi Alanının kent meydanı ve çarşı projesi olarak düzenlenmesi ile ilgili yazılı önerge hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edilerek konu ile ilgili alt komisyonun oluşturulmasına karar verildi.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"