Payas Külliyesi başdanışmanı büyüledi

Yayınlanma Zamanı : 07 Aralık 2017 Saat: 9:49

Payas Külliyesi başdanışmanı büyüledi

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ‘Yolumuz, Halimiz, Hedefimiz’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere İskenderun’a gelen Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen’i akşam yemeğinde ağırladı. Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nde düzenlenen yemekte,  TÜGVA İl Başkanı Sinan Köklü, Başdanışman Mustafa Şen’e davetlerini kırmayarak konferansa katıldığı için, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a da kendilerini ağırladığı için teşekkür etti.

Mimar Sinan’ın en güzel eserlerinden olan, 1571 yılında II. Sultan Selim döneminde Sokullu Mehmet Paşa adına yaptırılan Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ne hayran kalan Başdanışman Mustafa Şen, külliyenin büyüleyici tarihi atmosferden dolayı oldukça etkilendiğini belirterek, ev sahipliğinden dolayı Başkan Altan’a teşekkür etti.

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da, Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen’e tarihi külliyeyi gezdirirken kendisini Payas’ta ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, ilçeye özgü ürünlerden özel olarak hazırlanmış bir sepet hediye etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"