Belediyeden bayrak hassasiyeti

Yayınlanma Zamanı : 05 Aralık 2017 Saat: 13:08

Belediyeden bayrak hassasiyeti

İskenderun Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporunda, Doğu Akdeniz için verdiği fırtına uyarısı nedeniyle kentin farklı bölgelerinde asılı vaziyette duran Türk Bayrakları’nın zarar görmemesi için indirildiğini ve fırtınanın ardından yeniden asılacağını duyurdu.

İskenderun Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Fırtınanın Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ayrıca kuvvetli fırtına uyarısı ve bölgemizde beklenen kuvvetli rüzgâr nedeni ile kentimizin farklı bölgelerinde asılı vaziyette duran Türk Bayraklarımızın (9×6 metre) yıpranmaması ve yırtılmaması için tedbir amaçlı çıkartılmakta olup, kuvvetli fırtına ve rüzgârın dinmesi akabinde tekrar yerlerine asılacaktır. Ayrıca kuvvetli fırtına sebebi ile meydana gelebilecek olumsuzluklara (Çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Kamuoyuna Duyurulur” denildi.

 

Fırtına uyarısı

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden verilen bilgiye göre; Doğu Akdeniz ve bölgemizde rüzgârın, 06.12.2017 Çarşamba günü sabah ilk saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/saat) fırtına, yer yer 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin tahmin edildiğini bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"