Sağlıklı bir yaşam İSTE’diler

Yayınlanma Zamanı : 02 Aralık 2017 Saat: 10:39

Sağlıklı bir yaşam İSTE’diler

Son günlerde artan bilinçsiz ilaç tüketimi ile tedaviden çok zarara sebep olan hatalı antibiyotik kullanımından dolayı ardı ardına gelen üzücü haberler üzerine, toplumu konu hakkında bilinçlendirmek için; Özel Palmiye Hastanesi ile işbirliği yapan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) faydalı bir sağlık etkinliğine imza attı. Doç. Dr. Şerif Yılmaz, Op. Dr. Ramazan Gümüş ve Dr. Yılmaz Şahutoğlu’nun katılımıyla İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Akılcı İlaç Kullanımı” konulu Konferans, dinleyicilerin konu ile ilgili ayrıntılı bilgilere sahip olmalarını sağladı.

İlk sunumu, “Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Doğru İlaç Kullanımı” başlığı ile Op. Dr. Ramazan Gümüş yaptı. Dr. Gümüş konuşmasında; antibiyotiğin nasıl kullanılması gerektiğini, hangi durumlarda kullanılacağını, yanlış kullanımını ve yanlış kullanımında oluşabilecek durumları katılımcılara anlattı. Gümüş’ün sunumunun ardından, “Akılcı Mide İlacı Kullanımı” konulu sunumu ile kürsüden katılımcılara hitap eden Doç. Dr. Şerif Yılmaz; mide ilaçlarının türlerinden, zararlarından ve nasıl kullanılması gerektiğini dinleyicilerle paylaştı.

Konunun hassasiyetine dikkat çeken Özel Palmiye Hastanesi Baş Hekimi ve Genel Cerrahı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, konferansa katılımlarından ve dikkatle dinlediklerinden dolayı İSTE öğrencilerine ve personeline, ayrıca bu organizasyonu düzenleyerek konu ile ilgili farkındalık oluşturdukları için de Öğr. Gör. Ebru Çakır, İSTE Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Naz ile İSTE yöneticilerine teşekkürlerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"