İlk açıklama Milletvekili Ertem’den!!

Yayınlanma Zamanı : 28 Kasım 2017 Saat: 14:53

İlk açıklama Milletvekili Ertem’den!!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Birol Ertem, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclis’teki grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi ve iş adamı Sıtkı Ayan’ı hedef alarak açıkladığı belgelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın verdiği istifa sözünü yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve ailesinin yurt dışında parası var’ diyerek yaptığı açıklamayı belgelerle ispatladığını söyleyen Ertem, “Man Adası İrlanda ile İngiltere arasında bulunan tahmini nüfusu 81 bin olan küçük bir ada. Şirket, 1 Ağustos 2011 tarihinde hem Man Adası’nda, hem de Türkiye’de noter tasdikli olarak kurulmuştur. Şirketin sermayesi 1 sterlindir. Kuran kişi Sıtkı Ayan’dır (Adı Zarrab Davasında’da geçen iş adamı) ve tek kişilik yönetim kurulu da kendisidir. Daha sonra bu şirketi Kasım Öztaş’a devretmiştir. Bu şirkete Cumhurbaşkanı’nın Özel Kalem Müdürü, Oğlu, Kardeşi, Dünürü ve Eniştesi tarafından 20.12.2011 tarihinden itibaren periyodik aralıklarla 2.5 Milyon dolar, 2.5 Milyon dolar, 1.5Milyon dolar, 1.250 bin dolar, 1.250 bin dolar, 1.Milyon lira, 250 bin dolar, 1.450 bin dolar, 2.350 bin dolar para akışı gerçekleşmiştir. Bunların Swift (Döviz Transferi) mesajlarını ve resmi banka dekontlarını da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu basına sunmuştur. Sizler; öğrenciden, emekliden, işçiden, memurdan, ev hanımından, çiftçiden, gaziden, şehit ailelerinden, öğretmenden ve toplumun her kesiminden aldığınız sayısız vergileri bu şekilde mi değerlendiriyorsunuz? Bunu şu ana kadar AKP’ye oy veren vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyorum” diyerek, Hataylı vekiller arasında ilk açıklamayı yaptı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"