Validen İskenderun mesaisi

Yayınlanma Zamanı : 25 Kasım 2017 Saat: 22:33

Validen İskenderun mesaisi

Hatay Valisi Erdal Ata, Nihal Atakaş Camii inşaatında incelemelerde bulundu.İskenderun’da gerçekleşen inceleme gezisinde Vali Ata, yapımını hayırseverler iş adamı Recep Atakaş’ın üstlendiği caminin inşaatında gelinen durum ve sürdürülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Ata, Klasik Türk Mimarisinden izler taşıyan, modern mimari teknikleriyle inşa edilen, estetik ve özel bir mimariye sahip bir proje eseri olan Nihal Atakaş Camii’nin tamamlanmasıyla, İskenderun ilçemizin sembol yapılarından biri olacağını belirtti.

Vali Ata’nın inceleme gezisine İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, iş adamı Recep Atakaş ve ilgili diğer yetkililer de eşlik etti. Cami inşaatındaki incelemelerin ardından Vali Ata, İskenderun Deniz Müzesi’ni ziyaret etti.Hatay tarihi ile Türk denizcilik tarihine ışık tutan eserlerin sergilendiği İskenderun Deniz Müzesi’ndeki ziyarette Vali Ata, müze şeref defterini imzalayarak, müze, müzede sergilenen eserler ve müzenin tarihçesi hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

Vali Ata, Ulu Önder Atatürk’ün “Denizciliği Türk’ün büyük ülküsü yapmak” hedefinden hareketle açılan İskenderun Deniz Müzesi’nin, İstanbul ve Çanakkale’den sonra Türkiye’nin 3. deniz müzesi olduğunu, bu anlamda ilimiz ve ülkemiz için önem arz ettiğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"