ADD Karaağaç Temsilciliği Açıldı

Yayınlanma Zamanı : 25 Kasım 2017 Saat: 8:00

ADD Karaağaç Temsilciliği Açıldı

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Arsuz Karaağaç Temsilciliği görkemli bir törenle açıldı. Törene CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP İskenderun, Arsuz İlçe Örgütü Yönetimi ve Parti üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Bu Mirası Ata’mızdan Devraldık Çocuklarımıza Devredeceğiz”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Arsuz Şubesi’nden sonra Karaağaç Temsilciliği’nin açılmasından duyduğu onuru dile getirdi. Mustafa Kemal Atatürk’e ve kurduğu Cumhuriyet rejimine yoğun saldırıların olduğunu belirten ve söz konusu saldırılardan dolayı derneğin açılışını önemsediğini ifade eden Başkan Culha, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyetin, İlke ve Devrimlerinin korunması ve ilelebet yaşanması yönünde ciddi çabalar vermekteyiz, vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Atatürkçü Düşüncedir Milli Mücadelenin Ateşini Yakan.”

Bir takım gezi ve incelemelerde bulunmak suretiyle Hayat’ı ziyaret eden ve ADD’nin Karaağaç Temsilciği Açılış Töreni’ne de katılım gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Kamil Okyay da; “Derneğimizin adı Atatürkçü Düşünce Derneği. Yani Atatürk gibi düşünebilmenin, Atatürk’ün düşüncülerinin yaygınlaştırılmasının misyonunu üstüne almış bir dernek. Atatürk düşüncesidir, 18 Mart 1915’te Gelibolu’da Çanakkale’yi geçirmeyen ve bir zaferle taçlandıran düşünce. Atatürk düşüncesidir, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan ve bir ulusun bağımsızlığını sağlamak üzere ulusal kurtuluş savaşının, milli mücadelenin ateşini yakan. Atatürkçü düşünce Erzurum, Sivas Kongreleri, Amasya Genelgesi ve Bağımsızlık Genelgeleri ile bu ulusu bağımsız ve özgür bir ulus haline getirendir.”

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek dernek yöneticileri ve üyeleri ile gündem hakkında fikir alışverişinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"